V košíku je za 0,-Kč

Bylinné sirupy


Echinace- dětský sirup 185ml

Detail »

Echinacea, česky třapatka nachová je bylina podporující především činnost imunitního systému. Echinacea je přírodní antibiotikum a prostředek proti, infekci, pomáhá ničit bakterie i viry v organismu. Léčivý účinek byliny je přisuzován celému komplexu látek. Bylina obsahuje glykosidické látky, estery mastných kyselin, polysacharidy, třísloviny a silice. Echinacea dokáže pomáhat v prevenci dvou nejčastějších virových onemocnění zánětu dýchacích cest a chřipky, tuto vlastnost byliny oceníme zejména u sirupu pro děti.

Bylinný sirup / Máta -proti nadýmaní 185 ml
Tip

Detail »

Bylinný sirup s extraktem máty je zvláště účinný při léčení zažívacích poruch, mírní totiž křeče a napětí svaloviny střevní stěny. Užívá se také při nadýmání, při nemocech žaludku nervového původu, kolikách a při nedostatečném vylučování žluči, ale také jako prostředek k povzbuzení chuti k jídlu.

Bylinný sirup lípa -proti chřipce  a nachlazení -185ml

Detail »

Sirup se hodí k vnitřnímu použití. Látky obsažené v lipovém květu podporují produkci potu, žluči a moči se současným zklidňujícím a spasmolytickým účinkem. Regulují produkci žaludečních a střevních šťáv. Dříve: Užívání lípy jako léčivé rostliny bylo rozšířeno již v antice. I když v té době se nepoužíval květ, ale kůra. Ta se využívala k léčbě lepry (malomocenství) a ztráty vlasů. Teprve později přišel na řadu květ, hlavní nemoci, proti kterým sloužil byly epilepsie, kašel a problémy se zahlením, zažívací obtíže a onemocnění ledvin. Dnes: Používá se jak vnitřně, tak zevně. Vnitřně: Při chorobách z nachlazení (rýma, kašel, zánět průdušek, chřipka, angína), - podporuje pocení, rozpouští hleny a snižuje dráždivost ke kašli. Dále při narušené funkci žlučníku a křečích v oblasti střev a trávicího ústrojí. Zevně: Lipový čaj připravíte stejně jako k vnitřnímu použití. Při výskytu lupů jej můžete použít k oplachování vlasů.

Bylinný sirup / Rakytník a borůvka -podpora odolnosti 185 ml
Tip

Detail »

Rakytník je bylina s velmi širokým spektrem účinku. Rakytník má značné biostimulační účinky, výrazně podporuje imunitní systém, je tedy velmi vhodný při rekonvalescenci. Podporuje tvorbu žluči a trávicích enzymů, stimuluje činnost jater a plic, reguluje krevní oběh. Pomáhá tedy při plicních nemocech, léčí žaludeční vředy a různá kožní onemocnění včetně akné. Rakytník také omezuje vypadávání vlasů. Je vynikající pro očistu organismu od toxických zplodin, dále rozpouští hleny, zlepšuje stav kloubů při revmatismu a vykazuje i protinádorové účinky. Rakytník je bohatý na přírodní vitamín C, organické kyseliny, stopové prvky a mnoho dalších cenných látek.Borůvka je bohatým zdrojem vitaminu C. To znamená, že má příznivý vliv na náš imunitní systém a má preventivní účinky proti řadě nemocí od klasického nachlazení až po vážnější onemocnění.


Nahoru